Poliravimo metu panaikinami automobilio įbrėžimai. Priklausomai nuo poliravimo būdo ir naudojamų medžiagų šalinami gilūs arba paviršutiniai įbrėžimai. Ant automobilio kėbulo atsiranda mikro įbrėžimai kai jis plaunamas ar sausinamas netinkamomis priemonėmis. Taip pat kėbulo įbrėžimai atsiranda dėl akmenukų ar fizinio prisilietimo – pavyzdžiui atsirėmęs žmogus su savo drabužių užtrauktukais taip pat gali įbrėžti kėbulą.

Poliruojant automobilį galima ištaisyti automobilių dažytojų broką. Jei automobilis perdažytas nekokybiškai tada poliruojant broką dažnai galima ištaisyti. Nes visas paviršius išlyginamas ir padengiamas vienodos spalvos danga. Jei perdažyta tik dalis automobilio poliravimas gali padėti suvienodinti viso automobilio paviršiaus spalvą sendinant naujai nudažytas vietas ir atnaujinant naujai perdažytą vietą, Tokiu atveju nebus matoma, kad automobilio kėbulas yra remontuotas.

Svarbus ir estetinis vaizdas. Nupoliruotas automobilis blizga ir atrodo kaip būtų ką tik nuplautas, kitaip sakant – šlapio automobilio efektas. O tai suteikia blizgesio ir išryškina išblukusią automobilio spalvą. Be to automobilio paviršius pasidengia apsauginiu tolygiu, slidžiu sluoksniu ir dėl jo prie automobilio kėbulo sunkiau lips purvas, nekenks druskos. O ir plovimas bus lengvesnis, nes purvą bus galima pašalinti tiesiog didele vandens srove, nešveičiant.

Todėl mašinos poliravimas naudingas visapusiškai – tiek estetiškai, tiek saugantis nuo purvo, tiek nuo druskų, tiek norint pašalinti kėbulo trūkumus.