Nors gerai ir kokybiškai poliruoti automobilį gali tik profesionalai su specialia įranga, tačiau trumpalaikį poliravimą galite atlikti ir patys. Efektas bus neilgas, bet automobilis tikrai blizgės. Tad jei galvojate kaip patiems poliruoti automobilį pabandysime paaiškinti.

Norint patiems poliruoti automobilį visų pirma reikia automobilį nuplauti. Automobilį plauti reiktų pavėsyje arba nekarštą dieną, nes priešingu atveju matysis vandens nubėgimo žymės. Plauti pradėkite nuo viršaus ir baikite automobilio apačioje. Ratlankių bei stiklų plovimui naudokite atskirus skudurus. Nenaudokite paprastų buitinių valiklių. Naudoti reiktų tik specialias, automobilių plovimui skirtas, priemones. Automobilį perplovinėkite tik švariu vandeniu. Geriausia apskritai plaunant naudoti bėgantį vandenį iš žarnos, o ne iš kibiro.

Labai svarbus etapas po automobilio nuplovimo yra jo sausinimas. Sausinimui geriausia naudoti specialius sugertukus. Jei tokių neturite – naudokite kilpinius rankšluosčius.

Kai automobilio kėbulas švarus ir sausas galima pradėti jo poliravimą. Norint gražiausio vaizdo reiktų naudoti didelio blizgesio poliravimo pastą. Reikia paimti minkštą poliravimo kempinėlę (arba iš bėdos skudurėlį) ir užtepus pastos ant kėbulo sukamaisiais judesiais šveisti kėbulą. Svarbu tai atlikti nedideliam plotukui ir po to pereiti prie kitos paviršiaus vietos. Negalima mėtytis ir poliruoti vieną vietą, perbėgti prie kitos, po to vėl grįžti prie pradinės vietos. Tada leiskite pastai nudžiūti. Jai nudžiuvus nuvalykite sausu skudurėliu. Veiksmus kartokite kol nupoliruosite visą automobilį.

Maždaug taip atrodo automobilio poliravimas poliruojant patiems:

Profesionalų atliekamas automobilių poliravimas: