Apie automobilio poliravimą anksčiau ar vėliau pagalvoja praktiškai visi automobilių savininkai. Tačiau kas tas poliravimas ir kaip jį atlikti pačiam žino tikrai retas. Dėl to pabandysime atsakyti į šiuos klausimus.

Prieš poliruojant automobilis privalo būti nuplautas. Tam reikalingi standartiniai įrankiai – vandens žarna, kibiras, šampūnas ir šluostės automobilio sausinimui. Reiktų naudoti ir specialų, automobiliams skirtą, šampūną. Svarbu nenaudoti buitinių valiklių, nes jie gali pakenkti guminėms ir plastikinėms automobilio dalims, pažeisti lako sluoksnį.

Plaunant automobilį reikia pradėti nuo jo viršaus ir eiti žemyn. Kiekvieną dalį reikia trinti kempine ar šepečiu. Ratlankiams būtina naudoti atskirą šepetį. Nes jie daug purvinesni, be to ratlankių tarpuose gali būti prilipusių akmenukų. O jei ta pačia kempine šveisite ir kėbulą ir ratus – tiesiog papildomai subraižysite kėbulą. Automobilį plauti reiktų vėsiu metu arba vėsioje vietoje – kad automobilio paviršius nebūtų karštas. Tad automobilį plauti reiktų ryte,arba vakare. O jei nusprendėte tai daryti karštą dieną – geriau tai darykite pavėsyje. Tiesiog ant įkaitusio paviršiaus labai greitai garuoja vanduo ir matosi vandens nubėgimo žymės.

Automobiliui apskritai nereikia leisti nudžiūti pačiam. Jį reikia nusausinti. Tam naudojamos specialios kempinėlės. Žinoma galima ir namuose rasti natūralaus audinio rankšluostį ar audeklą. Sintetiniai audiniai skysčio negeria, tad akivaizdžiai šiam darbui netiks.

Kai automobilis švarus ir sausas jau galima pradėti jo poliravimą. Poliravimas atliekamas poliruojant po mažą automobilio ploto dalį, kol nupoliruojamas visas automobilis. Žinoma, poliravimui naudojama speciali poliravimo pasta. Poliruoti, kaip ir plauti, reikia pradėti nuo stogo. Poliravimo pastą reikia trinti švelniais sukamaisiais judesiais, specialia, poliravimui skirta kempine. Vėliau, nudžiuvus pastai, ant automobilio kėbulo pasimatys baltos dėmės. Jas reikia nuvalyti paprasta poliravimo kempine.

Poliruojant automobilį galioja taisyklė – kuo greitesnis darbas tuo trumpesnis rezultatas. Blizgesį automobiliui suteikti nėra sudėtinga, bet padaryti, kad rezultatas būtų ilgalaikis – tikrai nėra lengva. Todėl siekiant ilgalaikio rezultato poliravimą geriausia patikėti šios srities profesionalams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *